Yuva Adı Giriniz :

 

Anaokulu Fiyatları neden birbirinden çok farklı? ( Anaokulları Cevapladı )

Sitemize üye okullara sizin bize en çok sorduğunuz soruları yönelttik. Okullardan bazılarının bu sorulara verdikleri cevapları aşağıda bulabilirsiniz. Bu cevaplar Okulların yetkilileri tarafından verilmiş olup kişi ve kurumlara göre farklılık gösterebilir.

Anaokulu Fiyatları neden birbirinden çok farklı? ( Anaokulları Cevapladı )

Haber Detay

Sorumuz

Anaokulu fiyatları neden birbirinden çok farklı?

Cevaplar

Farklı bölgelerdeki anaokullarının fiyatlarının farklı olmasının sebebi, bina kiralarının bölgelere göre değişken olmasından kaynaklanmaktadır,ama aynı bölgede hizmet veren anaokulları arasındaki fiyat farkı verilen hizmetin kalitesiyle de ilgili olabilmektedir.

Gürdal Çocuk Yuvaları
Ataköy, Bakırköy, Beylikdüzü, Fındıkzade, Merter Şubeleri
0212 539 28 45

Anaokulu fiyatları bizlere resmi olarak gelen taban ve tavan fiyatlarına göre belirlenmektedir. Ücret belirlerken yuvanın bulunduğu yer lokasyonu (kira,yol masrafı v.s) kullanılan malzeme ve işçilik ücretleri gibi nedenlerden farklılıklar olabilir.

Elma Şekeri Çocukevi
Ortaköy / Beşiktaş
0212 258 33 08

Okul binasının kiralık olup olmaması:
- Haliyle bina için ödenen ücret okul fiyatlarına yansıyacaktır.

Okul binasının bulunduğu semt:
- Çok lüks semtlerde açılan okullar, binanın iç ve dış dekorasyonunu ve fiziksel koşullarını velilerin talepleri doğrultusunda oluşturmaktadır. Ayrıca bu tür okulların ücret belirlemesinde, lüks semtlerde oturan velilerin yüksek gelir seviyesi de etkendir.

Ateş Böceği Anaokulu
Bostanlı / İzmir
0232 330 63 63

Verilen hizmetin kalitesinden dolayı fiyat farkları oluşur.

Bir okul vardır ki; 1 sınıfta 20 öğrenci ve 1 öğretmen ile eğitimden çok bakım sağlar, branş derslerini mevcut sınıf öğretmenleri ile karşılar dışarıdan bu derste uzman bir öğretmen almaz, yemek ve temizlik personelini gerekli sayıda temin etmez. Alınan mutfak malzemelerinde kaliteye değil sadece fiyata önem verir ve en önemlisi çalışanlarını maddi olarak tatmin edemez ve sosyal haklarını sağlamaz. Bu tarz hizmet veren anaokullarında fiyatların düşük olması gayet doğaldır.

Altın Çocuk Anaokulu
Beykent / Beylikdüzü
0212 873 44 92

Çünkü yuvaların konumları farklı,verilen bakım ve eğitimin,eğitimcilerin kalitesi farklı.Kurumların yapıları ve hedefleri farklı. Kısacası eğitimin ve bakımın kalitesi fiyatları etkiliyor.

Güzel Çocuk Yuvası
Kurtköy, Pendik
0216 491 80 30

Her anaokulunun bütçesi ayrıdır. Çalıştırdığı eleman sayısı, tecrübeli personele ödenen maaşların yüksek olması, onlar için ödediği ssk primi, stopaj. Ödediği kiranın yüksekliği, yenen yemeklerin kalitesi, hijyen için harcanan ücretler (her sene badana yapılması gibi), kaliteli temizlik ve dezenfektan malzemelerine ödenen ücretler, branş derslerinin çokluğu ve bunun için veliden ücret alınmaması, verilen hizmetin kalitesi, bakımevi değil eğitim veren bir kurum olması, profesyonel yönetilmesi gibi daha sayamayacağımız bir sürü faktör.

Çiğdem Taşlıdan Anaokulu
Megakent / Beylikdüzü
0212 871 47 95

Çünkü her anaokulunun bulunduğu konum yer, çalıştırdığı personelin eğitim düzeyi, verilen eğitim birbirinden çok faklı..

Akvaryum Yuva
Çankaya / Ankara
0312 284 00 17

Okullar arasındaki ücret farklılıkları önce bulunduğu çevre ile, sosyal gelir düzeyi ile ilgili. Birde bizim halkımızın söylediği "ucuzdur vardır bir illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti" sözü velileri imkanları ölçüsünde fiyatları yüksek kurumlara, bulundukları çevrenin dışındaki okullara yöneltmektedir.

Filiz Çocuk Evi
Şişli / İstanbul
0212 247 23 71

© Copyright 2007-2011 hangiyuva.com                                                        TT Turizm İnternet Hizmetleri ve Yazılım LTD ŞTİ hizmetidir.                                      CV Bankası    Web Sitesi Talebi